W niniejszej książce chciałabym Ci, drogi czytelniku, zaprezentować Życie z szerszej perspektywy i poprowadzić Cię, krok po kroku, przez wszystkie Jego etapy.
Ubogi włóczęga, który tak naprawdę jest wielkim cadykiem, znienawidzony skąpiec, który okazuje się świętym, wyrachowani handlarze niekoszernym mięsem, którzy zdołają się nawrócić, weselna zabawa, której kres kładzie Boży gniew W tych historiach rzeczy
Lew Tołstoj (1828-1910), rosyjski arystokrata znany przede wszystkim z wielkich powieści (Wojna i pokój, Anna Karenina), w pewnym momencie swojego beztroskiego życia (około pięćdziesiątki) zwrócił się w stronę poszukiwań religijnych.
Rewolucja Październikowa znacząco wpłynęła nie tylko na zmianę ustroju państwowego Rosji i niemal wszystkie aspekty życia mieszkańców kraju, lecz także na rosyjską antroponimię.
Rozmowy z drzewami to poradnik dla poszukujących duchowego kontaktu z Naturą, dla artystów, dla ludzi poszukujących własnej mocy i inspiracji w sobie.
Monografia wpisuje się w nurt studiów językoznawczych nad semantyką nazw wartości.
Dwa dynamiczne zjawiska - przemiany obserwowane we współczesnych społeczeństwach na osi kontaktów kobiet i mężczyzn oraz wpływ Internetu na sferę użycia języka i ewolucję gatunków tekstów - stanowią punkt wyjścia dla lingwistycznych dociekań.
Lew Tołstoj (1828-1910), rosyjski klasyk światowej literatury, w latach siedemdziesiątych XIX wieku przeżywał egzystencjalny kryzys, rozważał sens, a właściwie bezsens swojego życia i prawdy szukał w religii, do której wcześniej miał obojętny stosunek.
Studia [] przynoszą próby oryginalnych, autorskich ujęć [] zagadnienia [dynamiki tekstu] zarówno w świetle teorii oraz filozofii literatury, jak i na płaszczyźnie praktyki, pozwalającej zweryfikować przydatność narzędzi badawczych wypracowanych przez J