Wyszukiwarka
Wydawnictwo
Ostatnio oglądane
26,00 zł

Szwindel

Dostępność:Na wyczerpaniu (72h)
Wydawnictwo:Marginesy
Autor:Jakub Ćwiek
Kod kreskowy:9788366140653
Cena:26,00 zł
Ilość:
Opis
Starszy mężczyzna umierający w zakładzie opiekuńczym okazuje się Houdinem, jednym z przywódców legendarnej grupy oszustów. Jego ostatnią wolą jest przekazanie spisanej w zeszycie spowiedzi synowi, którego opuścił, gdy ten był małym chłopcem. W zeszycie znajdują się również pieniądze i obietnica dużo większej kwoty w ramach spadku. Problem w tym, że aby je zdobyć, syn będzie się musiał zwrócić do Bosco, byłego partnera ojca w niechlubnym fachu i jego wciąż działającej grupy.
Krąg to artyści przekrętu, dla których wszystko jest podstawą pod numer. Wiedzą, jak za pomocą darmowej kawy wyłudzić z konta kilka tysięcy, jak zgarnąć czynsz i kaucję za wynajęcie nieswojego mieszkania, a także jak ugrać grube pieniądze na lęku przed uchodźcami.
Numer, który ma im wszystkim zapewnić pieniądze, to dla Kręgu okazja. Dobrze sprofilowany przekręt, który pozwoli na wykorzystanie szerokiego arsenału sztuczek. Jak zwykle dobrzy ludzie staną się narzędziami, marzyciele ofiarami, a cała akcja, tytułowe Dziecko szczęścia odbędzie się w świetle reflektorów. Rzecz w tym, że robiąc ten numer, oszuści nie wiedzą wszystkiego...
Dziecko szczęścia to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia, która uświadamia, jak działają oszuści i jak łatwo stać się ich ofiarą.
I że znajomość trików wcale przed nimi nie chroni.

Autor: Jakub Ćwiek
Rok wydania: 2019
Data premiery: 2019-05-15
Oprawa: broszurowa
Format: 13,5x21 cm
Liczba stron: 400
Cechy
Autor:
Jakub Ćwiek
Liczba stron:
400
Okładka:
broszurowa
Rok wydania:
2019
Data premiery:
2019-05-15
Format:
13,5x21 cm
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Twoje pytanie:
weryfikator